Koniec z pustkami w przejściu pod rondem

Po dwóch latach starań udało się znaleźć chętnych na wynajem lokali usługowych w przejściu podziemnym pod rondem Czyżyńskim. Od zakończenia remontu stały one puste, ale niebawem w końcu się to zmieni.

W sumie do dyspozycji najemców jest pięć lokali, ale do tej pory nie było chętnych na ich wynajem. Udało się po drugiej aukcji ogłoszonej przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Dzięki temu w tunelu powstanie kiosk, dwie piekarnie oraz dwa punkty gastronomiczne.

Nowy projekt przebudowy ronda Czyżyńskiego zakładał dostępność zaledwie pięciu lokali usługowych, to zdecydowanie mniej niż przed modernizacją ronda, gdy w przejściu swoje siedziby miało aż 20 najemców oferując mieszkańcom liczne sklepy i punkty usługowe. Zachowanie podobnej liczby lokali wymuszałoby na wykonawcy inwestycji konieczność zwężenia przejścia dla pieszych, a na to nie pozwala prawo budowlane.

Podczas pierwszej licytacji lokali usługowych miastu nie udało się znaleźć chętnych na wypełnienie przestrzeni. Po kilku miesiącach ZIKiT zdecydował się więc na ogłoszenie kolejnej licytacji, która wreszcie przyniosła skutek i udało się znaleźć najemców dla wszystkich – pięciu, lokali.

Przedsiębiorcy za metr kwadratowy lokalu musieli zapłacić co najmniej 35,80 złotych. Zanim jednak lokale rozpoczną swoją działalność, konieczny jest jeszcze podpis dyrektora ZIKiTu.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie