Konkurencja dla smoka? U stóp Wawelu pojawi się… owca!

Musisz przeczytać

W sobotę tuż obok Smoka Wawelskiego pojawi się niezwykła owca zbudowana w całości z… klocków LEGO.

Akcja łączy wiele miast europejskich wokół Światowego Dnia Życzliwości. Podobne konstrukcje w zeszłym roku można było podziwiać chociażby w Wielkiej Brytanii, gdzie w Londynie, Birmingham, Nottingham, Manchesterze oraz Cardiff pojawiły się zaskakujące budowle z klocków związane z każdym z tych miast. Poprzez takie właśnie działania w przestrzeni miast LEGO pokazuje, że rozwijanie kreatywności nie tylko pobudza wyobraźnię, ale także wpływa na kreowanie postawy otwartości u dzieci.

– To co spodobało nam się w tej akcji, to jej pozytywny przekaz, odwołujący się do potencjału wyobraźni, jednocześnie alternatywnego snucia historii doskonale znanych i wzajemnej życzliwości – mówi Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury.

„Przechodząc obok owcy zbudowanej z klocków LEGO, która w duecie ze Smokiem Wawelskim stoi na bulwarze Czerwieńskim, warto zrobić sobie z nimi zdjęcie i umieścić w mediach społecznościowych wraz z hashtagami: #Kraków, #RebuildTheWorld oraz #DzieńŻyczliwości” – informują organizatorzy.

Instalacja powstawała pod okiem czeskiego konstruktora Libora Udržala, który wraz z zespołem do budowy owcy wykorzystał kilkanaście tysięcy klocków LEGO, ważących łącznie 62 kilogramy. Jej projektowanie trwało 39 godzin, zaś sam proces budowania zajął łącznie 86 godzin.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca