Konkurs „Gra o mural” rozstrzygnięty. Zwycięski projekt wkróce będzie realizowany

Już niebawem nowy mural pojawi się na murze oporowym okalającym Galerię Bronowice. Autorem będzie Olaf Cirut. 

Cirut to malarz, twórca wielu murali i wystaw, a także absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projekt artysty nawiązuje do przewodniego hasła centrum handlowego, czyli „Miejsce na Twój Czas”, a także całościowej wizji architektonicznej.

Zwycięski projekt został wybrany spośród 10 przesłanych zgłoszeń. Już niebawem ruszą prace nad realizacją projektu, a gotowy mural pojawi się jeszcze przed wakacjami. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzcy atrakcyjną nagrodę pieniężną.

– Mural będzie sporym wyzwaniem artystycznym ze względu na swoją skalę (ponad 200 m kw.) i złożony, wielowątkowy projekt. Forma graficzna, kolorystyka i kompozycja nawiązują do rytmu dnia, gestów i sposobów funkcjonowania współczesnych mieszkańców Krakowa, także w odniesieniu do czasu pandemii i obostrzeń, które nas wszystkich dotknęły. Ponieważ Galeria Bronowice zaprosiła do swoich przestrzeni artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych postanowiłem, że na obrazie pojawią się motywy sztuki współczesnej, malarstwa historycznego, typografii i wątki związane z popkulturą – mówi Olaf Cirut, autor projektu.

Najnowsze

Co w Krakowie