Kontrole Straży Miejskiej w centrum Krakowa. 88 mandatów w 12 godzin

Aż 88 mandatów nałożyli strażnicy miejscy podczas interwencji w samym centrum Krakowa. Akcja wzmożonych kontroli prowadzona była z piątku na sobotę, trwała 12 godzin.

„Skupiliśmy się głównie na kontroli I obwodnicy oraz Kazimierza. Nałożyliśmy 88 mandatów karnych na kwotę 9230 zł, sporządziliśmy 7 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyliśmy 52 osoby – informuje Straż Miejska.

Interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców czynów zabronionych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym. Dodatkowo wraz policjantami prowadzone były kontrole w zakresie obowiązywania strefy ograniczonego ruchu na Kazimierzu.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, przy ulicach: Szpitalnej, Floriańskiej, Pijarskiej, Sławkowskiej, św. Marka, św. Jana, Grodzkiej, Szewskiej, Siennej, Stolarskiej, Podzamcze, Wiślnej, św. Anny, Rajskiej Dolnych Młynów,,a także przy Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim, na Kazimierzu.

Przykładowe interwencje:
– Zatrzymano kierującego, który wjechał za znak B-1 znajdujący się przy ul. Bożego Ciała. Ponieważ okazało się, że prawo jazdy zostało mu zabrane, przekazano sprawę policji.

– Ujęto mężczyznę, który w obecności dwóch kobiet onanizował się w okolicy Bulwaru Czerwieńskiego/ Smoczej. Ponieważ okazało się, że był już wielokrotnie karany za podobne czyny, sporządzono notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu

– Ujęto mężczyznę, który w sklepie przy ul. Grodzkiej uderzył kobietę. Przekazano go w ręce policji.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie