Kontrowersyjne słowa trenera Wisły. Wywołał burzę

– Granie tak wielu spotkań w krótkim okresie jest męczące – stwierdził po remisie z Resovią trener Albert Rude. Ta wypowiedź nie spodobała się kibicom.

Wisła we wtorek straciła kolejne punkty. Co prawda w doliczonym czasie gry krakowianie zdołali zdobyć bramkę, ale chwilę później odpowiedziała Resovia i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

– Mieliśmy szansę zamknąć mecz. Ostatecznie zdobyliśmy bramkę w ostatnich minutach i naszym obowiązkiem było „zabić” ten mecz. Powinniśmy to lepiej zamknąć. Bo kiedy masz upragniony wynik, to wiesz, że w końcówce będzie trudno – podkreśla trener Rude.

– To był typowy mecz końcowej fazy sezonu. Graliśmy na wyjeździe i przeciwko drużynie znajdującej się w trudnej pozycji. Tego rodzaju spotkania zawsze są podobne – dodaje szkoleniowiec.

Rude w swoim stylu rozkładał spotkanie na czynniki pierwsze, ale część jego wypowiedzi rozsierdziła kibiców.

– Granie tak wielu spotkań w krótkim okresie jest męczące, zwłaszcza dla głów piłkarzy, również sposób w jaki chcemy grać jest wymagający. To nie jest jednak wymówka – podkreślał szkoleniowiec, na co kibice odpowiedzieli hasłami, że „zmęczony to może być robotnik na budowie, a nie Pan Piłkarz zarabiający tysiące euro”.

Tymczasem Wisła przygotowuje się do kolejnego spotkania – w piątek podejmuje Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Michał Lop

Najnowsze

Co w Krakowie