Kopciuchy będą dymić dłużej. Prezydent Majchrowski: Odbieram tę decyzję bardzo negatywnie

Małopolski sejmik zmienił uchwałę antysmogową i wydłużył czas na likwidację pozaklasowych pieców węglowych. – Szkoda, bo zarówno Kraków, jak i województwo małopolskie były prekursorami zmian w walce o czyste powietrze – komentuje sprawę prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Decyzją sejmiku kopciuchy będą dymić w Małopolsce jeszcze przez dwa sezony grzewcze.

Kopciuchy będą dymić dłużej. Jest decyzja małopolskiego sejmiku

Krytycznie do tej decyzji pochodzi Jacek Majchrowski. Prezydent Krakowa podkreśla, że na początku lutego oraz sierpnia zwracał się do Marszałka Województwa Małopolskiego o niewprowadzanie zmian w uchwale antysmogowej dla Małopolski. Mimo to zdecydowano, że kotły bezklasowe będą mogły być użytkowane do końca kwietnia 2024 r.

– Na pewno nie pozostanie to bez wpływu na jakość powietrza, którym również oddychają krakowianie. Szkoda, bo zarówno Kraków, jak i województwo małopolskie były prekursorami zmian w walce o czyste powietrze – podkreśla prezydent Majchrowski we wpisie na Facebooku.

– Odbieram tę decyzję bardzo negatywnie, zwłaszcza, że mieszkańcy Krakowa włożyli ogromny wysiłek w to, żeby wymienić piece na paliwa stałe, a nadal będą w dużym stopniu narażeni na zanieczyszczenia napływające z gmin „krakowskiego obwarzanka” – dodaje prezydent Krakowa.

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie