Kopiec Kościuszki znów otwarty dla zwiedzających. Idealne miejsce na majówkowy spacer

Otulony biało-czerwoną flagą Kopiec Kościuszki, alejki spacerowe i najpiękniejszy widok na Kraków i Małopolskę – a to wszystko na wyciągnięcie ręki. Kopiec Kościuszki w Krakowie został częściowo udostępniony dla ruchu turystycznego i można już go odwiedzać.

Ponowne otwarcie Kopca było możliwe dzięki zniesieniu niektórych ograniczeń związanych z epidemią i otwarciu terenów zielonych oraz rekreacyjnych. Dostępna dla odwiedzających jest zewnętrzna część rekreacyjna i widokowa oraz wejście na szczyt Kopca. Część muzealna i wystawy pozostają zamknięte.

– Zachęcamy wszystkich krakowian do odwiedzania Kopca i odkrywania go na nowo. Przed majowym świętem Kopiec został ozdobiony długą biało-czerwoną flagą, to niezwykły widok – mówi Mieczysław Rokosz, prezes Komitetu Kopca Kościuszki w Krakowie. I dodaje, że obecna przerwa w dostępności Kopca Kościuszki w Krakowie była czwartą w jego 200-letniej historii. – To ewenement, bo do tej pory Kopiec był zamknięty tylko 3 razy – przez Austriaków podczas I wojny światowej, przez Niemców w czasie II wojny światowej, a także w 1997 roku, podczas remontu po katastrofie geologicznej.

Wraz z możliwością zwiedzania Kopca zostały wprowadzone rozwiązania, które umożliwią turystom zachowanie bezpieczeństwa i odpowiedniej odległości. Zwiedzanie odbywa się jednokierunkowo, alejkami spacerowymi o łącznej długości 1000 m i 1,65 m szerokości. Na platformie widokowej nie może przebywać równocześnie więcej niż 4 osoby. O konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa informują turystów specjalne tablice.

Otwarcie Kopca Kościuszki dla ruchu turystycznego cieszy tym bardziej, że w tym roku obchodzony jest wyjątkowy jubileusz – 200-lecie działalności Komitetu Kopca Kościuszki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie