„Kora” będzie mieć swój skwer w Krakowie

Musisz przeczytać

W Dzielnicy VII Zwierzyniec, u zbiegu ul. Juliana Fałata i ul. Bolesława Prusa będzie skwer Olgi Jackowskiej „Kory”. Z inicjatywą w tej sprawie wystąpiła rada dzielnicy, projekt uchwały przygotowany przez prezydenta trafił już do Rady Miasta.

„Olga Jackowska – „Kora” była wybitną artystką, której biografia oraz twórczość w znacznym stopniu związane były z Krakowem. Nazwanie skweru u zbiegu ul. Juliana Fałata i ul. Bolesława Prusa imieniem artystki będzie stanowić hołd dla jej twórczości oraz związków z miastem” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały w sprawie nadania skwerowi imienia wokalistki zespołu Maanam.

W uzasadnieniu jest też krótka biografia patronki skweru w dzielnicy VIII: „Olga Jackowska – „Kora”, właściwie Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska, primo voto Jackowska (ur. 8 czerwca 1951 r. w Krakowie, zm. 28 lipca 2018 r. w Bliżowie) – polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów, w latach 1976–2008 wokalistka zespołu Maanam. Uważana za jedną z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka. Uznawana za ikonę polskiego rocka”.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca