Tutaj korki są codziennie. Czy to koniec komunikacyjnego koszmaru?

Jest długo oczekiwana decyzja. Drogowcy dokończą obwodnicę Skawiny, która ułatwi wyjazd z Krakowa w kierunku Oświęcimia. Powstanie także rondo, które usprawni zjazd z istniejącej części obwodnicy.

Pod koniec 2014 roku oddano do użytku II i III etap skawińskiej obwodnicy. Obecnie, w stronę Oświęcimia, obwodnica kończy się na skrzyżowaniu przy ulicy Energetyków. Z tego miejsca trzeba dojechać wąską drogą do trasy numer 44.

Z drugiej strony, w kierunku Krakowa, obwodnica kończy się skrzyżowaniem z ulicą Krakowską. Pojazdy wyjeżdżające z obwodnicy muszą tam ustąpić pierwszeństwa samochodom jadącym drogą 44, która zazwyczaj jest mocno zatłoczona. To oznacza, że wyjazd w obwodnicy w ciągu dnia jest wyjątkowo uciążliwy. Praktycznie przez cały dzień tworzą się tam gigantyczne korki.

Teraz wreszcie ma się to zmienić. – Tak oczekiwana inwestycja będzie realizowana! – informuje wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Z jego upoważnienia wydana została decyzja na dokończenie obwodnicy od ul. Energetyków do drogi krajowej numer 44. W jej ramach przewidziano budowę 2-kilometrowego odcinka drogi, obiektu mostowego i skrzyżowania z drogą 44.

fot. Facebook / Piotr Ćwik

Przebudowany zostanie także pierwszy odcinek trasy, a także powstanie rondo przy ulicy Krakowskiej, które usprawni zjazd z obwodnicy w kierunku Krakowa.

Zadanie w całości sfinansowane będzie ze środków pochodzących z budżetu państwa.

(wm)

Szalona kobieta ze Skawiny. Czy ta droga jest nawiedzona? [WIDEO]

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie