Koronawirus. 118 nowych zakażeń w Małopolsce, 24 w Krakowie. Czekają nas regionalne ograniczenia?

Znowu mamy ponad sto nowych zakażeń w Małopolsce. Ostatniej doby w całym województwie potwierdzono 118 przypadków COVID-19, w samym Krakowie – 24. W naszym województwie mogą zostać wprowadzone zapowiadane przez ministra zdrowia regionalne ograniczenia związane z epidemią.

Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce jest coraz trudniejsza. Liczba nowych zakażeń koronawirusem od wielu dni to ok. 100 dziennie. Ostatniej doby w naszym województwie potwierdzono 118 przypadków COVID-19, z tego w Krakowie – 24.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 118 Małopolan. To 55 kobiet i 63 mężczyzn, w wieku od 3 do 86 lat. To mieszkańcy Krakowa (24 osoby), powiatu nowosądeckiego (17 osób), tatrzańskiego i nowotarskiego (po 11 osób), limanowskiego (10 osób), gorlickiego (9 osób), Nowego Sącza (7 osób), powiatów: oświęcimskiego i krakowskiego (po 5 osób), Tarnowa i powiatu tarnowskiego (po 4 osoby), powiatu dąbrowskiego i olkuskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego i bocheńskiego (po 1 osobie). 8 z tych osób trafiło do szpitala.

Trudno się więc dziwić, że przybywa chorych Małopolan (z aktywnym koronawirusem). Obecnie jest ich już 2267, z tego 208 Małopolan przebywa w szpitalach. Najwięcej osób z aktywnym w koronawirusem jest w powiecie nowosądeckim (621), Krakowie (296), powiecie bocheńskim (184) i Nowym Sączu (175).

Dziś poinformowano także o śmierci 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu bocheńskiego, która przebywała w Domu Opieki „JESTEM” w Grobli oraz 78-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowotarskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 76.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że jeszcze dziś ogłosi plan wprowadzania regionalnych obostrzeń w powiatach, gdzie jest najwięcej zakażeń koronawirusem. Minister stwierdził, że dotyczy to ok. 20 powiatów. Można się spodziewać, że plan ten obejmie także część Małopolski. Najprawdopodobniej powiat nowosądecki i Nowy Sącz, a także powiat bocheński i być może tatrzański. Mimo wzrostu zakażeń w Krakowie, stolica Małopolski jest w dużo lepszej sytuacji niż np. Sądecczyzna.

GS

Kubek reklamowy z nadrukiem czy z grawerem? Podpowiadamy co wybrać

Najnowsze

Co w Krakowie