Koronawirus. 12 kwietnia 2020 roku. Już 11 ofiar epidemii w Małopolsce, 232 w Polsce

Musisz przeczytać

Zmarł 75-letni mieszkaniec Krakowa, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła do 11.

Dziś (12 kwietnia 2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa i 318 nowych zakażeniach. Wśród kolejnych ofiar jest 75 letni mieszkaniec Krakowie, w grupie nowych chorych jest 21 Małopolan.

„Mamy 318 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (65), dolnośląskiego (37), łódzkiego (37), mazowieckiego (35), wielkopolskiego (29), podlaskiego (27), kujawsko-pomorskiego (23), małopolskiego (19), warmińsko-mazurskiego (11), lubelskiego (9), opolskiego (8), pomorskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (2), podkarpackiego (1)” podało dziś po południu Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażeń wzrosła do 6674.

W komunikacie resortu zdrowia mowa jest też o 24 kolejnych ofiarach śmiertelnych. Najwięcej nowych zgonów było w Radomiu, Warszawie i Poznaniu. Najstarsza z ofiar miała 94 lata (kobieta z Warszawy), najmłodsza – 32 lata (mężczyzna z Radomia). Liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosłado 232.

Wśród ofiar śmiertelnych,o których dzisiaj poinformowano, jest 75-letni mieszkaniec Krakowa, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 11.

W grupie nowych chorych jest  11 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 21 do 66 lat, z Krakowa (4 osoby), Tarnowa (3 osoby), powiatu bocheńskiego (5 osób), suskiego (5 osób), krakowskiego (2 osoby), myślenickiego (1 osoba) i wielickiego (1 osoba). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji. Urząd Wojewódzki podał, że przybyło u nas 21 chorych (ministerstwo – o 23). „W dotychczasowych zestawieniach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dwie osoby zostały zdublowane – raport został skorygowany” – tłumaczy biuro prasowe wojewody małopolskiego. Liczba potwierdzonych zakażeń w naszym województwie przekroczyła już 500 (dokładnie to 504 przypadki).

Przy tych złych informacjach jest też dobra. „Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa. Jest to mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie” – podają urzędnicy wojewody. W całej Polsce od początku epidemii wyzdrowiało 439 osób.

GS

Koronawirus. Najnowsza prognoza rozwoju epidemii w Polsce – nawet 500 zakażeń dziennie

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca