Koronawirus. 126 nowych zakażeń w Małopolsce, 29 w Krakowie. Blisko 2,5 tys. chorych

Kolejny dzień z ponad setką nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce. Ostatniej doby w naszym województwie potwierdzono 126 zakażeń koronawirusem, w samym Krakowie – 29. W tym samym czasie do wyleczonych doliczono zaledwie 3 osoby. Trudno się więc dziwić, że liczba chorych w Małopolsce stale rośnie i zbliża się do 2,5 tys.

Nie widać żadnej poprawy w zakresie sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce. Od wielu dni w naszym regionie codziennie przybywa ponad sto zakażeń. Ostatniej doby potwierdzono 126 nowych przypadków COVID-19. W samym Krakowie mamy 29 nowych zakażeń koronawirusem.

Ale i tak wciąż najtrudniejsza sytuacja jest na Sądecczyźnie. Tam w weekendowych badaniach przesiewowych przeprowadzonych wśród około 4500 pracowników nowosądeckich zakładów pracy wyniki dodatnie otrzymano w 1,83 proc. W samym powiecie nowosądeckim ostatniej doby potwierdzono 41 przypadków COVID-19, w Nowym Sączu – 14. Sądecczyzna została uznana za czerwona strefę,gdzie obowiązują najbardziej restrykcyjne ograniczenia. Tam trzeba nosić maseczkę także na świeżym powietrzu, zamknięte są siłownie, nie wolno organizować wesel większych niż dla 50 osób.,

Liczba chorych (osób z aktywnym koronawirusem) zbliża się w Małopolsce do 2,5 tys. Najwięcej jest ich w powiecie nowosądeckim (700), Krakowie (408), Nowym Sączu (211), powiecie bocheńskim (190). 227 chorych przebywa w szpitalach, z tego 202 – w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

AKTUALIZACJA

Informacje pochodzą z raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z 10 sierpnia z godz. 8.00. Niespełna dwie godziny później WSSE zweryfikowała swój raport i podała, że w Małopolsce mamy aż 175 nowych zakażeń koronawirusem.

GS

Koronawirus. 126 nowych zakażeń w Małopolsce, 29 w Krakowie. Blisko 2,5 tys. chorych

Najnowsze

Co w Krakowie