Koronawirus. 16 zakażonych w Małopolsce, 536 w całym kraju

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Koronawirus coraz bardziej rozprzestrzenia się w naszym kraju. Sobota 21 marca 2020 roku skończyła się z liczbą chorych na koronawirusa powyżej 500, tylko tego jednego dnia potwierdzono 111 przypadków zakażenia. W Małopolsce mamy 16 zakażonych.

Ostatni przypadek w Małopolsce to kobieta w sile wieku z powiatu myślenickiego. Jest w stanie dobrym. Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce mamy 16 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. – Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej – informuje rzeczniczka wojewody Joanna Paździo.

Zakażeni są w wieku od 26 do 74 lat. W większości to osoby mieszkające w Krakowie, trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego i jedna z myślenickiego.

– W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną – podaje Joanna Paździo.

Oprócz tego w naszym regionie 38 osób jest hospitalizowanych, 6150 objęto kwarantanną, a 1579 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W całym kraju potwierdzono 536 przypadków zakażania, tylko dzisiaj przybyło 111 pozytywnych wyników badań na koronawirusa. Tak dużego wzrostu jeszcze nie było.

Najwięcej zakażonych  jest w województwach mazowieckim (127), dolnośląskim (66) i śląskim (56), najmniej – w województwach świętokrzyskim (7) i podlaskim (8).

GS

Koronawirus. Poruszający wpis Tomasza Sikory, którego matka umarła dusząc się. Nie zbadano, czy przyczyną był koronawirus

Zobacz także