Koronawirus. 18 kwietnia 2020. Dziś 363 nowe zakażenia i 16 zgonów

Musisz przeczytać

Koronawirus nadal zbiera żniwo. Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 363 nowe zakażenia i 16 zgonów z powodu koronawirusa. Od początku epidemii wykryto 8742 zakażenia, zmarło 347 osób. W Małopolsce jest już 630 chorych na koronawirusa, zmarło 16 osób.

Tylko dziś w Małopolsce potwierdzono 33 nowe zakażenia

Rano biuro prasowe wojewody małopolskiego poinformowało o 12 zakażeniach. W tej grupie są 3 kobiety i 9 mężczyzn, w wieku od 16 do 87 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu limanowskiego (5 osób), krakowskiego (2 osoby) oraz wielickiego i brzeskiego (po 1 osobie).

Po południu do koronawuirusowych statystyk zostało doliczonych jeszcze 21 osób. Wśród nich jest 14 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 5 do 97 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu bocheńskiego (13 osób), oświęcimskiego (2 osoby), wadowickiego (1 osoba), wielickiego (2 osoby) oraz myślenickiego (1 osoba).

Są też dobre wiadomości – rośnie liczba ozdrowieńców. Tylko dziś popołudniu biuro prasowe wojewody małopolskiego poinformowało o kilku wyzdrowieniach. To dwóch młodych mężczyzn i młoda kobieta oraz kobieta w sile wieku z Krakowa, a także młody mężczyzna i młoda kobieta z powiatu krakowskiego.

A w Polsce

Najgorsza sytuacja jest w województwie mazowieckim, gdzie liczba chorych dochodzi już do 2 tysięcy, a liczba ofiar śmiertelnych do setki.

Na Śląsku jest ponad 1,2 tys. zakażeń, na Dolnym Śląsku – blisko 950.

Najlepsza sytuacja jest w województwie lubuskim. Tam wykryto tylko 89 zakażeń i nie zmarła żadna osoba z koronawirusem.

GS

Koronawirus w Krakowie. Naukowcy z UJ stworzyli substancję hamującą zakażenie SARS-CoV-2

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca