Koronawirus. 548 nowych zakażeń w Polsce, 76 w Małopolsce. Aż 6 zgonów w naszym województwie

Musisz przeczytać

Koronawirus wciąż nie odpuszcza, choć zakażeń dziś jest mniej niż wczoraj. W całej Polsce ostatniej doby potwierdzono 548 nowych zakażeń, w Małopolsce 76. Wśród 10 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa jest 6 Małopolan.

„Mamy 548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej osób zakażonych pochodzi z województw: śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72) i mazowieckiego (71).

Zmarło kolejnych 10 osób, w tym 6 z Małopolski. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w kraju do 1731. Od początku epidemii koronawirusa wykryto w Polsce u 46894 osób.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 76 osób w Małopolsce. To 35 kobiet i 41 mężczyzn, w wieku od 2 do 89 lat. To mieszkańcy Krakowa (27 osób), powiatów: nowotarskiego i nowosądeckiego (po 10 osób), krakowskiego (5 osób), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego i wielickiego (po 4 osoby), tarnowskiego, myślenickiego, limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: olkuskiego, gorlickiego, chrzanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 10 nowych chorych jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.. Do tej pory w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3768 osób.

„Niestety musimy również poinformować o śmierci 6 osób. To 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 76 do 95 lat z powiatu bocheńskiego (5 osób) i oświęcimskiego (1 osoba)” -podaje biuro prasowe wojewody małopolskiego. Cztery osoby przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dwie w Domu Pomocy „JESTEM” w Grobli. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi już 70.

GS

Koronawirus w Małopolsce. 7 kolejnych ofiar śmiertelnych. I znowu więcej nowych zakażeń

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca