Koronawirus. 90 nowych zakażeń w Małopolsce, 22 w Krakowie. Kolejne 3 ofiary śmiertelne

Fot. Pixabay

Koronawirus nie odpuszcza Małopolsce i jego stolicy. Ostatniej doby w naszym województwie potwierdzono 90 zakażeń, w samym Krakowie – 22. Do tego odnotowano 3 kolejne zgony z powodu COVID-19.

Małopolska wciąż należy do województw, gdzie koronawirus jest w natarciu. W ciągu ostatnich 24 godzin w naszym regionie potwierdzono 90 nowych zakażeń, z tego 22 w samym Krakowie. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa od początku epidemii to już ponad 4 tys., dokładnie – 4024.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 90 Małopolan. To 47 kobiet i 43 mężczyzn, w wieku od 4 miesięcy do 91 lat. To mieszkańcy z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Krakowa (22 osoby), Nowego Sącza (10 osób), powiatu bocheńskiego i wielickiego (po 5 osób), Tarnowa (4 osoby), powiatów: gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego i oświęcimskiego (po 3 osoby), chrzanowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, olkuskiego (po 2 osoby) oraz powiatu dąbrowskiego (1 osoba). 8 z tych osób trafiło do szpitala, pozostałe przebywają w izolacji.

Jeszcze smutniejsza jest informacja o kolejnych zgonach z powodu COVID-19. Ostatniej doby zmarły trzy zakażone osoby. Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Małopolsce to 3 mężczyzn, w wieku od 61 do 85 lat. To mieszkańcy Nowego Sącza oraz powiatów limanowskiego i bocheńskiego. Jedna osoba przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, dwie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Małopolsce wzrosła do 74. Oprócz tego od początku epidemii odnotowano 6 zgonów osób zakażonych, ale za przyczynę ich śmierci nie został uznany COVID-19.

GS

Koronawirus w Szpitalu Dietla w Krakowie! Zakażeni pacjenci i lekarze. Placówka zamknięta

Zobacz także