Koronawirus. Dlaczego spada liczba wykonywanych testów?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia,że laboratoria diagnostyczne w całej Polsce mogą wykonywać łącznie nawet 20 tys. badań w ciągu doby. Tej ostatniej zrobiono tylko 4,6 tys. testów.

Spadek liczby wykonywanych badań na obecność koronawirusa widać choćby na przykładzie Małopolski. Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w ciągu ostatniej dony w naszym regionie wykonano 252 badania. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych było ich jeszcze mniej, bo tylko 202. A 11 kwietnia było ich aż 506, 10 kwietnia – 335, a 9 kwietnia – 435.

Jak to wygląda w całym kraju. Ostatnia doba to nieco ponad 4,6 tys. badań, poprzednia – 5,6 tys., jeszcze wcześniejsza – 8,4 tys.,a 10 kwietnia było to nawet 11,2 tys.

Wyraźny spadek liczby wykonywanych testów widać w czasie Świąt Wielkanocnych. Ale czy odpowiedzialny za to jest tylko okres świąteczny? Według ministra Szumowskiego za spadek liczby wykonywanych badań odpowiadają szpitale i Sanepidy.

O tym, czy będzie to tylko świąteczny spadek liczby wykonanych testów, przekonamy się jutro rano(w środę 15 kwietnia), gdy pojawi się raport z liczbą badań wykonanych w całej Polsce i Małopolsce we wtorek 14 kwietnia.

GS

Koronawirus. Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń – w tym roku kolonii letnich i obozów dla dzieci nie będzie

Najnowsze

Co w Krakowie