Koronawirus. Do Małopolski trafił transport maseczek, kombinezonów i respiratorów

100 tys. kombinezonów, 140 tys. półmasek, 50 kardiomonitorów, 30 respiratorów, 4 urządzenia do terapii nerkozastępczej – to zawartość transportu, jaki dotarł w piątek magazynów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Półłanki w Krakowie. Sprzęt medyczny i do ochrony osobistej trafi do szpitali zajmujących się pacjentami z COVID-19. Do szpitala tymczasowego EXPO w Krakowie trafiło 30 kompletów aparatów do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej o wartości ponad 0,5 mln zł.

W ostatnim czasie wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie środków ochrony osobistej i urządzeń medycznych. Te właśnie dotarły do stolicy Małopolski. Niebawem zostaną przekazane do szpitali zajmujących się pacjentami z COVID-19. – To m.in. 100 tys. kombinezonów i 140 tys. półmasek. Dzisiejsza dostawa obejmuje 50 kardiomonitorów, 30 respiratorów czy cztery urządzenia do terapii nerkozastępczej – wylicza wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Zgodnie z decyzją premiera do szpitala tymczasowego EXPO w Krakowie trafiło również 30 kompletów aparatów do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej o wartości ponad 0,5 mln zł. Ponadto w ramach akcji rozdysponowania maseczek przez rząd w całej Polsce do Małopolski trafiło ponad 4,5 mln maseczek. Niebawem zostaną one przekazane mieszkańcom.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie