Koronawirus. Dziś 314 nowych zakażeń oraz 30 zgonów. W Małopolsce chorują coraz młodsi

12218 potwierdzonych zakażeń i 596 ofiar śmiertelnych – tak wygląda stan epidemii koronawirusa w Polsce na 28 kwietnia 2020 roku. Tylko dziś potwierdzono 314 nowych przypadków zakażenia i 30 zgonów z powodu koronawirusa. W Małopolsce nowych zakażeń było tylko 11, ale koronawirus wykrywany jest u coraz młodszych osób. Po południu poinformowano, że koronawirusa ma trójka 30-latków, a rano wśród nowych chorych było 5-miesięczne dziecko.

Jak informuje Urząd Wojewódzki w Krakowie, po południu badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u trzech kolejnych osób. To dwie kobiety i mężczyzna w wieku od 34 do 37 lat. To mieszkańcy Krakowa (1 osoba) i powiatu bocheńskiego (2 osoby). Dwie z tych osób są hospitalizowane. W porannym komunikacie Urzędu Wojewódzkiego mowa była o 9 nowych przypadkach zakażenia. Wśród chorych było 5-miesięczne dziecko.

Wśród 30 ofiar śmiertelnych, o których dziś informowało Ministerstwo Zdrowia, przeważają osoby starsze. Najwięcej zgonów odnotowano dziś w Warszawie.

Mazowsze od początku epidemii jest na pierwszym miejscu pod względem liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych. Koronawirusa potwierdzono już u blisko 2,4 tys.mieszkańców tego województwa, a liczba zgonów z powodu COVID-19 dochodzi do 200. Ponad 2 tys. zakażeń jest także na Śląsku. Tam liczba ofiar śmierteolnych przekroczyła setkę.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie