Koronawirus. Dziś aż 40 zgonów w Polsce! Najbardziej tragiczny dzień od początku epidemii. Dwie kolejne ofiary śmiertelne w Małopolsce

Blisko 11 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, prawie 500 zgonów z powodu COVID-19 i prawie 2 tys. wyzdrowień – tak wygląda stan epidemii w Polsce na 24 kwietnia 2020. Tylko dziś poinformowano o 40 kolejnych zgonach. To najbardziej tragiczny dzień od początku epidemii. W Małopolsce koronawirusa wykryto do tej pory u 788 osób, 25 z nich zmarło. Dwie ostatnie ofiary śmiertelne w naszym regionie to 46-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego i 74-letni mieszkaniec Krakowa.

Dziś po południu poinformowano o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u 12 Małopolan. W tej grupie jest 7 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 3 do 84 lat. To mieszkańcy Krakowa (5 osób), powiatu myślenickiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego, krakowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i wielickiego (po 1 osobie).

Również dziś po południu podano informację o kolejnych 2 zgonach w Małopolsce. Zmarli dwaj mężczyźni – 46-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego i 74-letni mieszkaniec Krakowa. którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonów był COVID-19. Zmarli mieli choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła do 25.

W całej Polsce potwierdzono dziś u 384 osób, odnotowano też 40 zgonów (rekordową liczbę w ciągu jednego dnia).. Liczba zakażeń wynosi już 10892, a liczba ofiar śmiertelnych – 494. Wśród dzisiejszych ofiar śmiertelnych są nie tylko osoby starsze, ale też 18-latek z Kędzierzyna-Koźla.

GS

Koronawirus w Krakowie. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta. Mobilny punkt przy Tauron Arenie

Najnowsze

Co w Krakowie