Koronawirus. Europoseł Adam Jarubas miesiąc walczył z chorobą. Jest już domu

fot. facebook Adama Jarubasa

Adam Jarubas, były marszałek województwa świętokrzyskiego, kandydat PSL  na prezydenta RP pię ćlat temu, obecnie europoseł z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, miesiąc walczył w szpitalu z koronawirusem. Jeszcze nie jest do końca zdrowy, ale opuścił szpital i czeka go jeszcze leczenie domowe. Na swoim profilu na Facebooku polityk napisał, że „odebrał życiową lekcję” i „dostał kolejną szansę”.

O tym, że jest zakażony koronawirusem, Adam Jarubas poinformował 20 marca. Wtedy napisał w mediach społecznościowych: „Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy”.

W jednym z najnowszych wpisów na Facebooku polityk PSL poinformował, że opuścił szpital. „Kochani, Jestem w domu z rodziną i czuję się bardzo dobrze. Dziś minął równy miesiąc, odkąd z wirusem znalazłem się w szpitalu. Moje leczenie trwało dość długo. Czeka mnie jeszcze leczenie domowe. Jestem szczęśliwy, że udało mi się z tego wyjść” – napisał europoseł.

Kochani, Jestem w domu z rodziną i czuję się bardzo dobrze💪😊. Dziś minął równy miesiąc, odkąd z wirusem znalazłem się w…

Opublikowany przez Adama Jarubasa Czwartek, 16 kwietnia 2020

We wpisie dziękuje też lekarzom i pielęgniarkom oraz obsłudze szpitala. „Dziś z perspektywy własnego doświadczenia muszę przyznać, że to prawdziwi bohaterowie” – stwierdził Adam Jarubas, który dziękuje też rodzinie, znajomym i nieznajomym, którzy wspierali go w chorobie.

„Wyszedłem ze szpitala odbierając ważną życiową lekcję. Zabrzmi banalnie: nikt z nas nie jest nieśmiertelny i nawet ci, którym nigdy w życiu nic nie dolegało, z dnia na dzień mogą stanąć na krawędzi. Dlatego warto cieszyć się życiem -każdym dniem, dbać o zdrowie, pielęgnować dobre relacje z innymi, rzetelnie pracować i mieć nadzieję w tych trudnych beznadziejnych czasach. Dziś dostałem kolejną szansę….” -napisał na Facebooku polityk PSL.

Ale nie jest to ostatni wpis europosła. Po nim pojawiły się także wpisy związane z sesją Parlamentu Europejskiego i Pakietem Solidarności, który zaproponowała Europejska Partia Ludowa.

GS

Zobacz także