Koronawirus. Jest wniosek o ukaranie krakowskiego proboszcza

Musisz przeczytać

Wiernych na mszy było za dużo, więc teraz odpowie za to proboszcz. W weekend krakowscy policjanci skontrolowali blisko 200 obiektów.

A dokładnie 103 obiekty handlowe oraz 90 obiektów usługowych, w tym 31 lokali gastronomicznych i 11 siłowni.

– Nieprawidłowości ujawniono w 9 restauracjach, a wobec 90 osób (w tym klientów lokali) funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która może skutkować skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu. W 8 przypadkach dokumentacja została przekazana do prokuratury, która zbada pod kątem prawnym, czy nie doszło do przestępstwa – informuje policja.

Interweniowano także w przypadku kościoła, w którym liczba wiernych przekraczała dopuszczalną liczbę. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie proboszcza, jako odpowiedzialnego za organizację mszy.

– Kontrole policjantów obejmowały także transport zbiorowy. Łączne było ich 348, a dotyczyły one głównie sprawdzeń pod względem liczby osób podróżujących komunikacją miejską, czy przestrzegania zasad zakrywania ust i nosa oraz utrzymania dystansu między pasażerami. Od dzisiaj funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego w środkach komunikacji publicznej, które będą kontrolować wraz z inspektorami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – podaje policja.

Funkcjonariusze kontrolowali także osoby przebywające na kwarantannie. W sumie, w sobotę i niedzielę, wraz z żołnierzami dokonali sprawdzeń ponad 17 000 osób. W 88 przypadkach nie zastali osób w miejscu odbywania kwarantanny. 

– Z kolei za niestosowanie się do obowiązku zasłaniani ust i nosa za pomocą maseczki krakowscy policjanci w miniony weekend ukarali mandatami 304 osoby, w 47 przypadkach sporządzono dokumentację, która może być podstawą do skierowania wniosku o ukaranie do sądu oraz pouczono 2 osoby – informuje policja.

jk

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca