Koronawirus. Jeszcze więcej pieniędzy dla szpitali na sprzęt, maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne

Zwiększenie pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej (maseczek, rękawic, płynów dezynfekcyjnych) dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz sprzętu dla szpitali wojewódzkich to najważniejsze wnioski z kolejnego posiedzenia Komitetu Sterującego ds. Koordynacji Nakładów na Sektor Ochrony Zdrowia.

Kwota na zakupy środków ochrony osobistej, realizowane przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie została zwiększona z 8 do 10,7 mln zł. „Również po to, aby zoptymalizować koszty logistyczne czyli dobrze wypełnić samoloty, które przywiozą niezbędne materiały i sprzęt” – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego

Kwota przeznaczona kierunkowo na zakupy sprzętu dla szpitali wojewódzkich została zwiększona z 20 do 23 mln zł. Do listy szpitali dodano kolejne: Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką przy ul. Wrocławskiej w Krakowie, Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ul. Galla w Krakowie i Szpital Uniwersytecki.

Jak informuje biuro prasowe marszałka, komitet omówił też rozdysponowanie kupowanych ambulansów zamówionych zbiorczo przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. Trwają ustalenia, do których szpitali i stacji pogotowia będą przypisane nowe karetki. Pierwszych kilka pojazdów ztego zamówienia dotrze w połowie maja.

Podczas posiedzenia komitetu zastanawiano się również, jak sfinansować zabezpieczenie szpitali w zbiorniki tlenu i zapasowe źródła zasilania.

Komitet Sterujący ds. Koordynacji Nakładów na Sektor Ochrony Zdrowia, któremu przewodzi marszałek małopolski Witold Kozłowski, został powołany, by przygotować projekt „Zakup usług i wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa małopolskiego”. -Od szybkich i sprawnych decyzji, dotyczących zakupu niezbędnych materiałów i sprzętu medycznego, zależy życie i zdrowie każdego pacjenta. Lekarze i pielęgniarki otrzymają nasze wsparcie w jak najkrótszym czasie – zapewnia Witold Kozłowski.

GS

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie