Koronawirus. Już ponad 11 tysięcy zakażeń w Polsce, w Małopolsce ponad 800

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce przekroczyła 11 tysięcy. Tylko dziś (25 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 381 nowych przypadkach. W Małopolsce koronawirusa wykryto do tej pory u ponad 800 osób.

To nie jedyne złe wiadomości. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 500. Do tej pory potwierdzono 524 zgony z powodu koronawirusa, tylko dziś – 30.

W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone już u 812 osób. Dziś po południu poinformowano o 6 kolejnych przypadkach. W tej grupie są 2 kobiety i 4 mężczyzn, w wieku od 33 do 82 lat. To mieszkańcy Krakowa (3 osoby), powiatu myślenickiego (2) i bocheńskiego (1). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji.

Od początku epidemii z powodu koronawirusa zmarło 27 Małopolan. Ostatnią ofiarą śmiertelną jest 76-letni mężczyzna z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące. 

GS

Koronawirus w Krakowie. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta. Mobilny punkt przy Tauron Arenie

Najnowsze

Co w Krakowie