Koronawirus. Kolejny sprzęt dla Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala Żeromskiego

malopolska.pl

Komora dekontaminacyjna oraz aparat do leczenia nerkozastępczego – kolejny sprzęt wartości ok. 300 tys. zł trafił do małopolskich szpitali,w tym dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. A Specjalistyczny Szpital im. Stefana Żeromskiego, leczący pacjentów z koronawirusem, decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego otrzyma dodatkowe pół miliona na zakup sprzętu, który efektywnie wesprze personel medyczny.

Zakupy zostały dofinansowane ze środków unijnych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Dzięki temu do kilku małopolskich szpitali trafi kolejny sprzęt medyczny. część urządzeń otrzymają krakowskie placówki – Szpital Uniwersytecki i Szpital Żeromskiego.

Pieniądze dla Szpitala Żeromskiego w całości zostaną przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu: – przenośnego aparatu usg do badania klatki piersiowej, bronchoskopu, 12 pomp infuzyjnych, 6 stacji dokujących do pomp, 20 pulsoksymetrów, 2 aparatów ekg, urządzenia do masażu pośredniego, 5 kardiomonitorów, inkubatora zamkniętego, 2 lamp operacyjnych mobilnych. – Zakupiony sprzęt i wyroby medyczne dla nowohuckiej placówki medycznej są niezbędne do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa – podkreśla wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

184, 5 tys. zł kosztowało urządzenia do dekontaminacji dla Szpitala Uniwersyteckiego. Dzięki niemu nie tylko pomieszczenia, ale także znajdujący się tam sprzęt będą aseptyczne. Urządzenie usuwa szkodliwe substancje i cząsteczki z wybranych powierzchni i narzędzi, pomaga w dbaniu o sterylność pomieszczeń, zwłaszcza podwyższonego ryzyka jakim są szpitale sale.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogacił się o nowy aparat do ciągłego leczenia nerkozastępczego, wartość sprzętu to 102,6 tys. zł. To urządzenie zastępujące funkcję nerek u krytycznie chorych pacjentów, u których doszło do ich uszkodzenia w wyniku ciężkiej choroby, w tym powikłań związanych z chorobą zakaźną COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV2.

GS

Zobacz także