Koronawirus. Mieszkanka powiatu bocheńskiego dziesiątą ofiarą epidemii w Małopolsce

Nie żyje 69-letnia mieszkanka powiatu bocheńskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła do 10.

O śmierci 69-letniej mieszkanki powiatu bocheńskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie poinformowało biuro prasowe wojewody małopolskiego.”Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 10″-czytamy w dzisiejszym popołudniowym komunikacie.

Tylko dziś w Małopolsce potwierdzono 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii koronawirusa wykryto u 485 osób.

W popołudniowym komunikacie mowa była o 16 nowych chorych. W tej grupie jest 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 18 do 87 lat, z Krakowa (7 osób), powiatu wielickiego (3 osoby), suskiego (3 osoby), krakowskiego, limanowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

Rano do małopolskich statystyk doliczono 17 nowych zakażeń. W tej grupie było 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 8 do 70 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu bocheńskiego (7 osób), myślenickiego (3 osoby) i brzeskiego (1 osoba). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

Ale są też dobre wiadomości. „Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa. Jest to kobieta w sile wieku z powiatu myślenickiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie” -czytamy w popołudniowym konunikaciebiura prasowego wojewody małopolskiego.

GS

Test na obecność przeciwciał koronawirusa można zrobić prywatnie – w dwóch miejscach w Krakowie

Najnowsze

Co w Krakowie