Koronawirus. Od dziś możesz się tu zbadać pod kątem COVID-19

W sobotę pracę rozpoczyna kolejny punkt pobrań w Krakowie. Zlokalizowany jest przy ul. Kremskiego 79.

To 13. punkt w Krakowie. Na pobranie wymazu można się w nim zgłaszać od poniedziałku do piątku w godz. 8-20, a w weekendy w godz. 8-15.

– Na przestrzeni ostatniego miesiąca liczba miejsc, gdzie na testy są kierowani pacjenci z podejrzeniem COVID-19, zwiększyła się dwukrotnie. Na mapie całego regionu jest już 50 specjalnych punktów pobierania wymazów. Godziny ich pracy są systematycznie wydłużane, a w jednym z krakowskim punktów – przy szpitalu im. Rydygiera (os. Złotej Jesieni 1) – pacjenci mogą wykonać potrzebne badanie o dowolnej porze dnia i nocy – informuje Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa Małopolskiego Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

Informacje na temat adresów i godzin funkcjonowania wszystkich punktów pobrań w Małopolsce są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej małopolskiego NFZ www.nfz-krakow.pl oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne wskazówki można również uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590.

– W punktach pobierania wymazów test może wykonać pacjent, któremu diagnostykę w kierunku COVID-19 zalecił lekarz rodzinny. Badanie jest bezpłatne, a jego koszt pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Osoby, które aktywowały Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Informacja o rezultacie badania jest również dostępne dla lekarza, który je zlecił – informuje NFZ.

Najnowsze

Co w Krakowie