„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Koronawirus. Ogromne świadczenia dla przedsiębiorców. Termin mija za kilka dni

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

W Małopolsce ZUS w ramach wszystkich odsłon tarczy antykryzysowej wypłacił do tej pory świadczenia postojowe na kwotę 612 mln złotych, a zwolnienie z opłacania składek sięgnęło niemal 1,4 mld złotych. Z kolei przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o zwolnienie ze składek za grudzień i styczeń, muszą najpóźniej do 28 lutego przesłać deklaracje rozliczeniowe za te miesiące.

Krakowski ZUS przekazał świadczenia postojowe na kwotę 302 mln zł, sądecka placówka natomiast w wysokości 149 mln złotych. Chrzanowski oddział ZUS wypłacił niemal 88 mln zł, a tarnowski ponad 73 mln złotych. W całym kraju świadczenia postojowe przekroczyły 5,6 mld złotych.

W Krakowie kwota zwolnienia przedsiębiorców z opłacania składek to 682 mln zł, a w Nowym Sączu to 289,5 mln złotych. Chrzanowski ZUS umorzył składki na 212 mln zł, zaś tarnowski w wysokości 173,6 mln złotych. W Polsce umorzono składki na łączną kwotę 13,7 mld złotych.

Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o zwolnienie ze składek za grudzień i styczeń w ramach Tarczy Antykryzysowej 7.0, muszą najpóźniej do 28 lutego przesłać do ZUS deklaracje rozliczeniowe za grudzień i styczeń. Sam wniosek o zwolnienie z opłacania składek należy złożyć do końca marca 2021 roku.

ip

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca