Koronawirus. Ponad 12 tysięcy zakażeń w Polsce, blisko 850 w Małopolsce. Wśród nowych chorych 5-miesięczne dziecko

Od początku epidemii koronawirusa potwierdzono już ponad 12 tysięcy zakażeń w Polsce. W Małopolsce liczba chorych dochodzi do 850. Tylko dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 187 kolejnych przypadkach zakażeniach. Do 9 z nich doszło w Małopolsce.

Jak podaje resort zdrowia, liczba zakażeń wzrosła w Polsce do 12089. Z powodu koronawirusa zmarło już 570 osób. 

Granica 12 tys .zakażeń była podawana w jednej z prognoz rozwoju epidemii w Polsce jako jej moment szczytowy . Wygląda na to, że na tym pułapie się nie zatrzymany. Po weekendzie znowu wzrosła liczba robionych testów, więc i przybywa nowych zakażeń.

W Małopolsce mamy 849 chorych na koronawirusa. najwięcej zakażeń potwierdzono w Krakowie (220) oraz powiatach bocheńskim (120) i wielickim (110). Najlepsza sytuacja od kilku tygodni utrzymuje się w powiatach tatrzańskim, nowotarskim i chrzanowskim, gdzie od początku epidemii wykryto tylko po 2 zakażenia.

Dziś rano Urząd Wojewódzki w Krakowie podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 9 Małopolan.W tej grupie są 4 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 5 miesięcy do 59 lat. To mieszkańcy powiatu myślenickiego (4 osoby), nowosądeckiego (1 osoba), limanowskiego (1 osoba), tarnowskiego (1 osoba), krakowskiego (1 osoba) i wielickiego (1 osoba).

Liczba ofiar śmiertelnych w naszym regionie wynosi 29. W tej statystyce też króluje Kraków – 13 zgonów. W powiatach wielickim, bocheńskim i limanowskim odnotowano po 3 zgony z powodu COVID-19.

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w Małopolsce znowu wzrosła liczba testów na koronawirusa. W ciągu ostatniej doby wykonano 1129 badań, dobę wcześniej – 781.

GS

Koronawirus w Krakowie. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta. Mobilny punkt przy Tauron Arenie

Najnowsze

Co w Krakowie