Koronawirus. Ponad 14 tysięcy zakażeń w Polsce, blisko tysiąc w Małopolsce

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce przekroczyła 14 tysięcy. W Małopolsce zbliża się do tysiąca. 

Wprawdzie po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało jedynie o 69 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, ale rano było ich 244. Tym samym liczba zakażonych od początku epidemii w Polsce wzrosła do 14006.

Po kilkutygodniowym liderowaniu Mazowsza, w koronawirusowych statystykach na czoło wysunął się Śląsk. Tam liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 2656, gdy na Mazowszu – 2553.

W Małopolsce popołudniu przybyło tylko 2 chorych, ale rano aż 30. I po południu po raz kolejny w grupie zakażonych znalazło się dziecko. Od kilku dni we wszystkich komunikatach o nowych zakażeniach w naszym regionie jest informacja przynajmniej o jednym chorym dziecku.

Liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Polsce zbliża się do 700. Z powodu COVID-19 zmarło 698 osób. Tylko dziś odnotowano 20 zgonów. W Małopolsce nie było dziś kolejnej ofiary śmiertelnej koronawirusa w Małopolsce, nadal jest ich 31.

Za to przybywa ozdrowieńców. Tylko dziś popołudniu w Małopolsce doliczono się 24 wyleczeń. W tej grupie jest kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 14 do 87 lat. To mieszkańcy Krakowa (7 osób), powiatu wielickiego (6), brzeskiego (4), krakowskiego (2), limanowskiego (2), bocheńskiego (2) i suskiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 283 ozdrowieńców.

W całej Polsce wyzdrowiało już 4095 osób.

GS

 

Najnowsze

Co w Krakowie