Koronawirus. Szpital Dziecięcy w Prokocimiu zamknął oddział intensywnej terapii. Nie on jeden ma kłopoty

U pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu wykryto koronawirusa. W związku z tym zamknięty jest oddział intensywnej terapii. To kolejna placówka medyczna, która ogranicza działalność z powodu zakażenia koronawirusem personelu medycznego.

Pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa potwierdzono u kilku pracowników szpitala w sobotę wieczorem. Władze placówki zdecydowały, że personel medyczny, który w tym czasie był na oddziale intensywnej terapii, pozostanie na nim. Wszyscy pozostali muszą przejść kwarantannę, ale mają dojeżdżać do szpitala, by opiekować się pacjentami.

To kolejna placówka medyczna w Małopolsce, która ogranicza działalność z powodu potwierdzenia zakażeń u lekarzy i pielęgniarek.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zamknięto oddziały: nefrologii i dializoterapii, reumatologii i immunologii, gastrologii i hepatologii, angiologii oraz stację dializ.

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie wstrzymano pracę oddziałów ginekologiczno-położniczego, chorób wewnętrznych, neurologii (2 kwietnia otwarto ponownie porodówkę).

W Szpital Powiatowym w Limanowej zamknięto oddział wewnętrzny

W szpitalu w Brzesku zamknięto oddziały: chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologiczne, a także oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodkowym.

Zgodnie z oficjalnymi statystykami Sanepidu, co szósta osoba zakażona koronawirusem jest pracownikiem służby zdrowia.

GS

Koronawirus w Krakowie. Apel lekarki ze szpitala Żeromskiego. Wszyscy powinni go nie tylko przeczytać

Najnowsze

Co w Krakowie