Koronawirus w Krakowie. 10 tysięcy maseczek dla Szpitala Dziecięcego od Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przekazała Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Prokocimiu 10 tysięcy maseczek.

„10 tysięcy maseczek dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. To moja cegiełka dla tych, którzy dzisiaj najbardziej potrzebują naszej pomocy i naszego wsparcia. Jestem pełna podziwu z jakim zaangażowaniem i poświęceniem pracownicy służby zdrowia walczą o nasze zdrowie i nasze wspólne bezpieczeństwo. Dołóż swoją cegiełkę. Tylko tak możemy dzisiaj pomóc” – napisała Radwańska na Facebooku nasza najlepsza tenisistka.

1️⃣0️⃣ tys. maseczek dla Uniwersytecki Szpital Dziecięcy 👍To moja cegiełka dla tych, którzy dzisiaj najbardziej…

Posted by Agnieszka Radwanska on Tuesday, April 14, 2020

To nie jedyne wsparcie krakowskich sportowców dla walczących z koronawrusem. Piłkarz Jakub Błaszczykowski przekazał 400 tys. zł na walkę z pandemią za pośrednictwem swojej fundacji Ludzki Gest.

O wsparcie dla Szpitala Dziecięcego apeluje Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. „To tu właśnie mają być operowani mali pacjenci ze stwierdzonym COVID-19. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkim – i personelowi, i pacjentom – zapewnić bezpieczeństwo. Niestety, już dziś brakuje odpowiedniej liczby środków ochrony osobistej” – czytamy w apelu do przyłączenia się do akcji „Potrzebna pilna pomoc dla Szpitala Dziecięcego”. Do pomocy w zebraniu potrzebnych funduszy włączyła się Fundacja Licytuje-Pomagam, a wraz z nią m.in.: Grzegorz Turnau, Dorota Segda, Magda Steczkowska, Joanna Koroniewska, Qczaj.

Wspieramy Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ‼️To tu właśnie mają być operowani mali pacjenci ze stwierdzonym COVID-19…

Posted by Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum on Wednesday, April 15, 2020

Każdy może wpłacić pieniądze na konto Fundacji Licytuje – Pomagam: mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227, w tytule, wpisując BEZPIECZNY SZPITAL.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie