Koronawirus w Krakowie. Będą ograniczenia w komunikacji miejskiej. Najprawdopodobniej od poniedziałku

Tramwaj / fot. ZIKiT

Będą zmiany w komunikacji miejskiej. W czwartek 12 marca 2020 roku w tramwajach i autobusach było znacznie mniej pasażerów niż zwykle. Z tego powodu Zarząd Transportu Publicznego przymierza się do zmniejszenia częstotliwości kursowania na trasach, z których korzystali głównie uczniowie i studenci. Rozważane jest nawet zawieszenie niektórych linii tramwajowych i autobusowych. Ograniczenia najprawdopodobniej zostaną wprowadzone od poniedziałku 16 marca.

Już w czwartek (12 marca) przed południem Urząd Miasta sugerował wprowadzenie ograniczeń w komunikacji miejskiej. „Od rana Zarząd Transportu Publicznego monitoruje napełnienia w tramwajach i autobusach, w szczególności liniach dedykowanych dla uczniów i studentów. Do końca dnia lub jutrzejszego poranka zostanie podjęta decyzja o ewentualnym ograniczeniu kursów lub zawieszeniu linii i w jakim zakresie” -informował magistrat.

Jak podaje „Dziennik Polski”,decyzja w tej sprawie już zapadła. Zawieszone mają zostać linie tramwajowe numer 16, 17, 49, 71, 76, 78, a na linii nr 50 tramwaje będą kursować co 7,5minuty, a nie co 5. Przestaną jeździć autobusy na liniach 413, 429, 482, a na 139, 502 i 503 w godzinach szczytu będą kursowały co 10 minut.

Oficjalny komunikat w sprawie zmian w komunikacji miejskiej powinien być ogłoszony w najbliższym czasie.

GS

Zobacz także