Koronawirus w Krakowie. Dramatyczny apel dyrekcji Szpitala Żeromskiego dał efekt. Ale tylko na chwilę

Fot. www.zeromski-szpital.pl

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego Jerzy Friediger poinformował, że po wczorajszym apelu lecznica ma zapewnione środki ochronne na dwie najbliższe doby – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Dyrektor Friediger przekazał również podziękowania dla mieszkańców Krakowa za dostarczanie materiałów ochronnych, przygotowywanie posiłków oraz słowa wsparcia dla pracowników szpitala.

Personel medyczny na oddziałach zakaźnych dostaje obiady od jednej z sieci krakowskich restauracji. Właściciele lokali postanowili karmić lekarzy i pielęgniarki przez najbliższe 30 dni. – Wzruszenie, duma, nie wiem jak określić uczucia. Jest to niesamowite, że ktoś wpadł na pomysł, by nas wesprzeć. I to tak smacznie – mówi portalowi krakow.pl Katarzyna Owczarczyk, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii. Obiady trafiły także do lekarzy, pielęgniarek i ratowników z Oddziału Ratunkowego.

– Nasze telefony nie milkną. Bardzo wiele osób z Krakowa i całej Małopolski chce pomóc. Firmy, spółki, fundacje, osoby prywatne, publiczne i anonimowe. Ktoś chce sprowadzić maseczki, ktoś je chce szyć, jeszcze ktoś inny chce przekazać pieniądze bądź je zbierać na zakup niezbędnych rzeczy – z kolei mówi Anna Górska, rzecznik prasowy szpitala i przyznaje, że placówka nie ma zbyt wielu środków do ochrony osobistej: maseczek chirurgicznych, fartuchów izolacyjnych, pościeli jednorazowej, rękawic, kombinezonów barierowych. – Staramy się, aby personel i pacjenci czuli się bezpiecznie i dlatego robimy wszystko, aby szpital funkcjonował jak należy. Tym bardziej pomoc Państwa jest bezcenna! – podkreśla rzeczniczka szpitala.

Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego został włączony do sieci szpitali jednoimiennych, zakaźnych. W nowohuckim szpitalu hospitalizowany jest pacjent z koronawirusem. Jego stan jest ciężki.

GS

Dramatyczny apel dyrekcji Szpitala Żeromskiego. Pakiety ochronne już się kończą. Prezydent apeluje do wojewody

Zobacz także