Koronawirus w Krakowie. Drugie izolatorium w Małopolsce powstanie w hotelu Alf

Hotel Alf przy ulicy Klimeckiego w Krakowie będzie drugim izolatorium. Poprowadzi je Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Do dyspozycji izolowanych osób będą 74 pokoje.

Kilka dni temu ruszyło pierwsze małopolskie izolatorium w Hotelu Wyspiański w Krakowie, prowadzi je Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Izolatorium rozpoczęło już przyjmowanie pacjentów.

Teraz – w oparciu o polecenie wojewody małopolskiego – drugim małopolskim izolatorium zostanie Hotel Alf przy ulicy Klimeckiego w Krakowie. Obiekt dysponuje 74 pokojami. – To izolatorium poprowadzi Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Dziś pomiędzy Szpitalem a Hotelem została zawarta umowa w tej sprawie. Za kilka dni izolatorium będzie gotowe do przyjmowania pacjentów. Aktualnie w pierwszej kolejności pacjenci są kierowani do Hotelu Wyspiański – informuje Joanna Paździo, rzeczniczka wojewody małopolskiego.

Izolatoria tworzą w poszczególnych województwach wojewodowie i dyrektorzy oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia. Do izolatorium mają być kierowane osoby:
• chore na infekcję COVID-19 o łagodnym przebiegu, niewymagające leczenia w szpitalu,
• u których podejrzewa się zachorowanie (zostały skierowane przez lekarza do leczenia lub diagnostyki laboratoryjnej w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w izolacji poza szpitalem),
• którym lekarz zlecił izolację w domu, ale ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny w nim przebywać,
• którym lekarz zlecił izolację w domu, lecz z innych przyczyn nie mogą poddać się jej w miejscu zamieszkania.

Koszty pobytu pacjenta w izolatorium pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. 

GS

Najnowsze

Co w Krakowie