Koronawirus w Krakowie. Festiwal Kwarantanny – konkurs dla uczniów

krakow.pl

Pobyt w domu z powodu koronawirusa może być też okazją do rywalizacji na odległość. Właśnie wystartował Festiwal Kwarantanny – konkurs na najlepszy krótki film, przedstawiający radzenie sobie z izolacją w domu. Na uczestników czekają nagrody.

Festiwal Kwarantanny przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18 roku życia, którzy mieszkają lub uczą się na terenie miasta Krakowa.

Konkurs organizowany jest w 4 kategoriach tematycznych: „Uczę się sam”, „Po szkole”, „Sposób na koronawirusa” oraz „Pomagam”. Aby wziąć udział w zabawie należy wybrać jedną z nich, nagrać krótki film (max. 2 minuty) i udostępnić go w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube (na profilu swoim lub rodziców) z hashtagami #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu. Post z filmem musi być publiczny.

Uczestników konkursu podzielono na 4 grupy wiekowe: przedszkolaki, szkoła podstawowa klasy 1-4, szkoła podstawowa klasy 5-8, szkoły średnie.
UWAGA! Rodzice muszą udzielić zgody na udział dziecka w konkursie poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.festiwalkwarantanny.pl. Należy w nim umieścić także link do opublikowanego filmu.

– Dla wielu uczniów przymusowe pozostanie w domu wiąże się z brakiem zwykłych aktywności i bezpośredniego kontaktu z kolegami i koleżankami. Rodzice starają się jak mogą, by zorganizować czas swoim pociechom. Chcielibyśmy, by młodzi krakowianie w przerwach pomiędzy internetowymi lekcjami, zajęli się czymś ciekawym i rozwijającym, stąd pomysł na konkurs filmowy – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Mamy nadzieję, że nagrania wideo, które powstaną, będą nową formą rozrywki dla uczestników, a także źródłem wiedzy o nieszablonowych i inspirujących sposobach na naukę i zabawę w domu dla innych dzieci, nie tylko z Krakowa – komentuje prezydent.

Konkurs ruszył 23 marca i potrwa 4 tygodnie. Pod koniec każdego tygodnia filmy zostaną ocenione przez jury konkursowe, a autorzy najlepszych nagrodzeni – czekają na nich tablety, książki, gry i inne upominki od partnerów akcji (Skrzat, Wydawnictwo Literackie, Znak Emotikon, Beskidzkie, ADAMADA, Nasza Księgarnia, Silcare, Wawel, Fundacja „Wawel z rodziną”).

Więcej informacji i regulamin dostępne są na stronie http://festiwalkwarantanny.pl/

GS

Zobacz także