Koronawirus w Krakowie. Hotel dla medyka pod Wawelem. Mogą tam spać pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego. Dla innych jest akcja „Mieszkanie dla medyka”

pl.m.wikipedia.org

Hotel należący do Polskiego Holdingu Hotelowego – Hotel Royal przy ulicy Gertrudy, pod Wawelem – wspomaga kadrę medyczną Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Hotel stał się bazą noclegową dla medyków, którzy nie chcą wracać po pracy do domów, by nie narażać swoich rodzin na zakażenie koronawirusem. Pracownicy Comarchu zachęcają  do włączenia się w akcję „Mieszkanie dla medyka” – na Facebooku uruchomili grupę, w której każdy może zgłosić chęć bezpłatnego udostępnienia mieszkania dla personelu medycznego z innych szpitali i placówek służby zdrowia skierowanego na kwarantannę.

Hotel Royal jest do dyspozycji pracowników Szpitala Uniwersyteckiego od wtorku 31 marca 2020 roku. Medycy nie ponoszą żadnych kosztów. Będą też otrzymywać śniadania, a z hotelu będą mogli korzystać tak długo, jak będzie to konieczne. Na ich potrzeby przeznaczony będzie cały obiekt.
 
Funkcjonowanie hotelu dla medyka będzie w całości sfinansowane przez spółkę Polski Holding Hotelowy.

„Wiemy, jak ich rola jest teraz ważna. Wiemy też, że w poczuciu odpowiedzialności nie chcą narażać swoich rodzin. I wiemy, jak bardzo potrzebują schronienia, w którym będą mogli odpocząć, by dalej – tak profesjonalnie i z oddaniem – nieść pomoc zakażonym koronawirusem SARS-Cov-2. Lekarze i personel medyczny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – to z myślą o nich uruchomiliśmy hotel dla medyka” – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.
 
„W ramach szeregu inicjatyw związanych z pomocą w walce z epidemią Polski Holding Hotelowy wspiera wysiłki Ministerstwa Zdrowia, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i NFZ-u w stworzeniu kadrze medycznej odpowiednich warunków dla odpoczynku po pracy, aby zminimalizować ryzyko zakażeń dla ich rodzin” – czytamy w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

W hotelu Royal mogą spać tylko pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego jako wskazanego na szpital zakaźny. Lekarze i pielęgniarki z innych mogą próbować znaleźć sobie lokum w ramach akcji „Mieszkanie dla medyka”. Pracownicy krakowskiego Comarchu zachęcają innych do włączenia się w akcję „Mieszkanie dla medyka”. Na Facebooku uruchomili grupę, w której każdy może zgłosić chęć bezpłatnego udostępnienia mieszkania dla personelu medycznego skierowanego na kwarantannę.

Opublikowany przez Łukasza Sutor Poniedziałek, 30 marca 2020

– To inicjatywa nie do przecenienia – chwali taką pomoc Jerzy Friediger, dyrektor krakowskiego szpitala im. Żeromskiego.

GS

Zobacz także