Koronawirus w Krakowie. Jeszcze mniej nowych zakażeń i jeszcze mniej testów

fot. Pixabay

Po weekendzie mamy spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce i Krakowie. Ostatniej doby w całym województwie potwierdzono 61 kolejnych przypadków COVID-19, w samym Krakowie – 12. Ale też wykonano znacznie mniej testów na obecność koronawirusa niż robiono ich w poprzednim tygodniu.

Liczba wykrytych zakażeń koronawirusem w Małopolsce od początku epidemii zbliża się już do 6,5 tys. Ale przez ostatnie dwa dni potwierdzano „tylko” po kilkadziesiąt kolejnych przypadków. Ostatniej doby – 61. Przypomnijmy, że rekord z ubiegłego tygodnia – to 193 zakażenia w ciągu jednego dnia.

Mniej nowych zakażeń jest także w Krakowie. W ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto u 12 zakażeń, poprzednia dba przyniosła 9 pozytywnych wyników testów na COVID-19. W poprzednim tygodniu w Krakowie odnotowywano po kilkadziesiąt przypadków każdego dnia, przez co stolica Małopolski znalazła się na liście miejsc, które mogą trafić do tzw. żółtej strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Jeśli nowych zakażeń będzie w granicach 10 na dobę, stolica Małopolski może uniknąć przypisania do stref najbardziej zagrożonych koronawirusem.

Ale spadek liczby nowych zakażeń nie powinien jeszcze uspokajać. Okazuje się, że w trakcie weekendu wykonano znacznie mniej testów na koronawirusa niż robiono ich w ubiegłym tygodniu. Jeszcze w piątek zrobiono w całej Małopolsce ponad 3,1 tys. testów. W sobotę było ich nieco ponad 2,3 tys., a w niedzielę – ponad 1,5 tys.

(GEG)

Koronawirus. Kraków żółtą strefą? Zaczęły się wzmożone działania

Myślisz o założeniu własnego gabinetu kosmetycznego? Oto, co musisz wiedzieć

Zobacz także