Koronawirus w Krakowie. Kolejny punkt poboru wymazów do testów

Musisz przeczytać

Od poniedziałku, 26 października pacjenci, którym lekarz zlecił test w kierunku koronawirusa, mogą wykonać badanie w nowym punkcie pobierania wymazów – przy al. Jana Pawła II 39 w Krakowie.

W Krakowie działa już 10 punktów pobrań, gdzie mogą zgłaszać się pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. W poniedziałek, 26 października swoją pracę rozpoczął mobilny gabinet na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego (al. Jana Pawła II 39, wjazd od ul. Markowskiego). Będzie on czynny w poniedziałki, środy, czwartki, piątki, soboty i niedziele w godz. 7:30-12:30 oraz we wtorki w godz. 16:00-20:00. Punkt ma formułę „drive-thru”, a badanie można wykonać bez wysiadania z samochodu.

Aby ułatwić krakowianom diagnostykę COVID-19, godziny swojej pracy wydłużył również punkt pobrań przy Szpitalu im. św. Rafała (ul. Bochenka 12). Obecnie pacjenci są w nim przyjmowani od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00-13:00.

Łącznie w całej Małopolsce działa 39 punktów pobierania wymazów do testów w kierunku koronawirusa. Informacje na temat ich adresów i godzin funkcjonowania są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie www.nfz-krakow.pl  oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne wskazówki można również uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca