Koronawirus w Krakowie. Kolejny punkt pobrań do testów

19 października ruszył kolejny punkt pobrań w Krakowie. Tym razem w Nowej Hucie. Punkt VITO-MED. sp. z o.o. został zorganizowany na os. Złotej Jesieni 1, przy Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera.

Osoby, które chcą wykonać test mogą korzystać z tego punktu przez 7 dni w tygodniu, przez kilka godzin dziennie. W poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę – w godz. 7:30-12:30, we wtorek – w godz. 16:00-20:15.

W najbliższym czasie planowany jest punkt pobrań w Wierzchosławicach i kolejny – siódmy punkt w Krakowie – zapowiada Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

Informacje na temat pracy wszystkich punktów pobrań są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, a także na stronie pacjent.gov.pl. Ich adresy można również uzyskać dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię NFZ, pod numer telefonu 800 190 590.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyszli kuracjusze – przed zaplanowanym wyjazdem do sanatorium. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wszystkie punkty pobrań są czynne od poniedziałku do niedzieli, w określonych godzinach. Obowiązuje w nich rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie, a na badanie zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający badanie.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie