Koronawirus w Krakowie. Kościoły zostają otwarte, ale magistrat odwołał mszę świętą w intencji miasta

Musisz przeczytać

Z powodu koronawirusa zamykane są szkoły, przedszkola, domy kultury, ale nie kościoły. Magistrat sam odwołał mszę świętą, która co roku odprawiana jest za miasto 19 marca w bazylice Mariackiej.

Po decyzji o zamknięciu na dwa tygodnie szkół,uczelni i placówek kulturalnych coraz częściej pojawiają się pytania – co z kościołami? Na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego dziennikarze pytali o zamknięcie świątyni, ale przedstawiciele rządu nie zdecydowali się na takie rozwiązanie.

Tymczasem krakowski magistrat poinformował o odwołaniu mszy świętej, która19 marca miała być odprawiona w intencji miasta. Taka uroczysta msza odprawiana jest co roku właśnie 19 marca, bo św. Józef jest patronem Krakowa.

Nie będzie także otwartych spotkań dla mieszkańców w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy drogi dojazdowej do Centrum Nauki oraz Programu Ograniczania Emisji Komunikacyjnej (dopłat do zakupu elektrycznych taksówek).

Od jutra zamknięte są także wszystkie placówki kulturalne. Do odwołanych już koncertów dojdą wszystkie przedstawienia teatralne, spektakle operowe, zajęcia w domach kultury.

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca