Koronawirus w Krakowie. Łagiewniki kolejnym ogniskiem zakażeń

Fot. commons.wikimedia.org

Z powodu zachorowań na koronawirusa siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach objęte są kwarantanną” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej zgromadzenia. Klasztor w Łagiewnikach jest więc kolejnym ogniskiem zakażeń w Krakowie.

„Koronawirus wśród zakonnic i duchownych w krakowskich Łagiewnikach. Pozytywne testy potwierdzono u 30 osób”- donosi RMF FM.

Już kilka dni temu sanepid poszukiwał osób uczestniczących w mszy świętej w sanktuarium w Łagiewnikach. Teraz okazało się, że koronawirusa mają zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. „Z powodu zachorowań na koronawirusa siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach objęte są kwarantanną” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej zgromadzenia.

Mimo tego kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18.00. „Posługują w niej kapłani i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana” – informuje klasztor.

„Siostry proszą o przestrzeganie norm sanitarnych (zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu do kaplicy oraz zachowanie odpowiedniego dystansu). Polecamy się modlitwie, aby ten czas był owocnie przeżyty dla naszego uświęcenia i zbawienia braci” – czytamy w zakończeniu komunikatu o koronawirusie w łagiewnickim klasztorze.

(GS)

Koronawirus w Małopolskim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym?! Pracownicy na kwarantannie

Zobacz także