Koronawirus w Krakowie. Miasto dostanie 93,5 mln złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Małopolska może liczyć na ponad pół miliarda złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych, z tego tylko do Krakowa trafi 93,5 mln złotych. O puli pieniędzy na pomoc samorządom z naszego regionu poinformował wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Pieniądze mają zmniejszyć negatywne skutki finansowe epidemii koronawirusa. Także w Krakowie.

Fundusz Inwestycji Samorządowych ma być wsparciem dla gmin i powiatów, które mają kłopoty finansowe z powodu zmniejszenia wpływów budżetowych w czasie epidemii koronawirusa. Pula na ten fundusz dla całej Polski to 6 mld złotych. Małopolska dostanie 556 mln złotych, z tego 93,5 mln złotych trafi do Krakowa.

To najwyższe dofinansowanie w naszym regionie z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Na spore pieniądze mogą też liczyć Wieliczka (9,5 mln zł), Tarnów (9,4 mln zł) i Skawina (8,36 zł),a także powiaty – krakowski (16,35 mln zł), nowotarski (10,85 mln zł) i wadowicki (8,16 mln zł).

Pieniądze będzie można wykorzystać na inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej. Dostęp do programu wsparcia inwestycji otrzymają wszystkie gminy i powiaty. Pieniądze mają być przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji.

O pieniądzach dla małopolskich samorządów poinformował wojewoda Piotr Ćwik (Fot. Urząd Wojewódzki w Krakowie)

– Koronawirus spowodował, że budżety wielu samorządów zostały uszczuplone. Fundusz Inwestycji Samorządowych to konkretna pomoc. Do Małopolski trafi grubo ponad pół miliarda złotych! Środki te w wielu przypadkach zapewne okażą się kołem ratunkowym dla samorządów i pozwolą im wyjść na prostą – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

GS

Mocny apel o pomoc rządową dla metropolii wychodzi z Krakowa. Wspiera nas Wrocław

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie