Koronawirus w Krakowie. Nie będzie ewakuacji pacjentów ze Szpitala Uniwersyteckiego. Na razie

malopolska.uw.gov.pl

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie informuje, że nie planuje przeniesienia pacjentów z Prokocimia do innych szpitali. Scenariusz, w którym szpital w Prokocimiu będzie przyjmował tylko pacjentów z koronawirusem i podejrzanych o takie zakażenie, przedstawił wojewoda małopolski.

„W związku z mogącymi wprowadzać w błąd informacjami, jakie są przekazywane za pośrednictwem mediów, pragniemy zdementować doniesienia o przenoszeniu wszystkich Pacjentów przebywających w chwili obecnej pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego” – czytamy na stronie internetowej tej jednostki. Na konferencji prasowej dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski zapewnił, że w najbliższych dniach nie będzie prowadzona żadna ewakuacja pacjentów.

A taki scenariusz przedstawił w czwartek wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Oznajmił, że w pierwszej kolejności na oddziale zakaźnym szpitala w Prokocimiu ma być 40 łóżek, a docelowo – w ciągu tygodnia – nawet ponad tysiąc.

Według Marcina Jędrychowskiego to tylko scenariusz, który na razie nie będzie realizowany. – Nie wiemy, jaki będzie rozwój sytuacji – stwierdził dyrektor szpitala i zapewnił, że w najbliższych dniach podległa mu jednostka będzie funkcjonować normalnie. – Nie możemy pozwolić sobie na to, aby w zetknięciu z hipotetycznym ryzykiem pacjentów zarażonych koronawirusem, zrezygnować z tego, co robimy na co dzień, czyli leczenia zawałów, udarów i pacjentów onkologicznych – stwierdził dyrektor Jędrychowski.

GS

Zobacz także