Koronawirus w Krakowie. Pierwsi nauczyciele na kwarantannie, jeden zakażony

Jeden nauczyciel ma koronawirusa, 9 jest na kwarantannie i jeszcze w tym tygodniu będą mieć testy na koronawirusa. Szkoła działa normalnie, bo sanepid nie wyraził zgody na zdalne nauczanie. Chodzi o VI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie.

„Koronawirus już dał o sobie znać w krakowskich szkołach. Nauczyciele ze znanego krakowskiego liceum na kwarantannie, jeden zakażony” – donosi Dziennik Polski. O sytuacji w VI Liceum Ogólnokształcącym poinformował gazetę jeden z czytelników. Problemy potwierdził dyrektor szkoły.

Jeszcze przed 1 września okazało się, że jeden z nauczycieli VI LO w Krakowie ma koronawirusa. Dziewięciu inny nauczycieli trafiło na kwarantannę, bo mieli kontakt z zakażonym. Żaden z tych pedagogów nie miał kontaktu z uczniami, którzy przyszli do szkoły 1 września.

Czesław Wróbel, dyrektor VI LO w Krakowie powiedział też DP, że wystąpił do sanepidu z wnioskiem o wyrażenie pozytywnej opinii dla wprowadzenia w zaistniałej sytuacji kształcenia zdalnego w jego szkole. Sanepid się na to nie zgodził. Ewentualna zmiana decyzji będzie zależała od wyników badań osób objętych kwarantanną. Testy mają być zrobione jeszcze w tym tygodniu.

VI LO w Krakowie nie dostało zgody na zdalne nauczanie. Taką sanepid dał szkole podstawowej w Rychwałdzie. Koronawirusa potwierdzono u jednej z nauczycielek, większość członków rady pedagogicznej jest na kwarantannie.

(red)

Od 1 września szkoły w Krakowie będą uczyć stacjonarnie. Ale to się może zmienić

Najnowsze

Co w Krakowie