Koronawirus w Krakowie. Place zabaw zamknięte? Nie dla wszystkich

Z powodu koronawirusa nie wolno przebywać na placach zabaw, już wcześniej zamknięto je w Krakowie. Mimo tego krakowscy strażnicy miejscy spotykają tam rodziny z dziećmi.

„Strażnicy miejscy skontrolowali wczoraj 67 placów zabaw pod kątem gromadzenia się osób. Na 4 z nich przebywały rodziny z dziećmi. Poinformowane o przepisach, opuściły place. Działania będą kontynuowane” – informuje Marek Anioł, rzecznik Straży Miejskiej.

W związku z wprowadzeniem przez rząd stanu epidemii Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował o zamknięciu do odwołania wszystkich ogrodzonych placów zabaw, siłowni oraz boisk na terenach zielonych w Krakowie. Informacje o czasowym wyłączeniu z użytkowania znajdą się przy wejściu i na tablicach informacyjnych w pobliżu placów zabaw, siłowni oraz boisk.

Od środy, 25 marca do soboty, 11 kwietnia obowiązują wprowadzone przez rząd nowe ograniczenia w swobodzie poruszania się i zgromadzeń. Rząd ograniczył wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu, czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. W jednym miejscu nie mogą przebywać więcej niż dwie osoby.

GS

Koronawirus w Krakowie. To nie będzie ostatni tydzień ograniczeń, zakazów i trudności. Musimy wytrzymać. Mimo wszystko

Zobacz także