Koronawirus w Krakowie. Prezydent Majchrowski: „Puste ulice są dla mnie niepokojące, ale to także dowód…”

Musisz przeczytać

– Bardzo proszę – wytrzymajmy najbliższe tygodnie w jak największej dyscyplinie, nie narażajmy siebie i innych. Zachowujmy się rozsądnie i takiego rozsądku nauczmy nasze dzieci, które przy pięknej pogodzie męczą się w czterech ścianach. To jest teraz konieczne – podkreśla Jacek Majchrowski. Poniżej cały apel prezydenta Krakowa.

 Szanowni Państwo!

Puste ulice Krakowa są dla mnie, a jestem przekonany, że i dla Państwa również, niepokojące. Ale jednocześnie stanowią dowód, że poważnie podchodzimy do zaleceń służb sanitarnych i dbając o własne i cudze zdrowie, staramy się jak najwięcej czasu spędzać w domach.

Tym większe są moje podziękowania dla tych, którzy w domach pozostać nie mogą – przedstawicieli służby zdrowia, sprzedawców, licznej rzeszy pracowników naszych spółek komunalnych, którzy dbają o to, by miasto funkcjonowało w miarę normalnie. Dziękuję instytucjom kultury, które swoją działalność przeniosły do Internetu i dzięki nim możemy bezpłatnie oglądać spektakle czy koncerty.

Jestem pod wrażeniem liczby wolontariuszy, którzy wspierają osoby starsze czy organizują zbiórki na rzecz szpitali. Nie mogę też nie wspomnieć o krakowskich przedsiębiorcach, którzy sami znaleźli się w trudnej sytuacji, ale wspierają finansowo i rzeczowo służbę zdrowia czy organizują posiłki dla pracowników szpitali. Podziwiam Państwa działalność i serdecznie za nią dziękuję.

Wiem, że dla zdecydowanej większości z Państwa czas spędzony w domu jest powodem do niepokoju o przyszłość. Ja sam wprawdzie nie mogę sobie pozwolić na pracę zdalną, ale ograniczyłem liczbę spotkań do tych najbardziej koniecznych. Bardzo proszę – wytrzymajmy najbliższe tygodnie w jak największej dyscyplinie, nie narażajmy siebie i innych. Zachowujmy się rozsądnie i takiego rozsądku nauczmy nasze dzieci, które przy pięknej pogodzie męczą się w czterech ścianach. To jest teraz konieczne.

Potem wspólnie zrobimy wszystko, by nasze życie wróciło do normy. Wdrażamy program „Pauza”, zdecydowałem też o przesunięciu wprowadzania wszystkich regulacji czynszowych w mieszkaniach komunalnych. Jestem w stałym kontakcie z innymi samorządowcami i wspólnie przygotowujemy propozycje dla strony rządowej, które mają pomóc podnieść się naszym miastom i ich mieszkańcom po ustaniu tej epidemii.

Wierzę, że tak, jak teraz potrafimy się zdyscyplinować i zmobilizować, tak i potem uda nam się szybko powrócić do normalnego życia.

Jacek Majchrowski,

prezydent Miasta Krakowa

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca