Koronawirus w Krakowie. Straż Miejska będzie przeganiać z placów zabaw

pixaby.com

Przy słonecznej pogodzie koronawirus wydaje się mniej straszny. Coraz więcej osób wychodzi na spacery, jeździ na rowerach i biega. Na placach zabaw i siłowniach na świeżym powietrzu gromadzi się coraz więcej osób. Straż Miejska będzie patrolować takie miejsca i interweniować.

Z apelem, by unikać takich miejsc wystąpił do krakowian prezydent miasta Jacek Majchrowski. „Szanowni Państwo, mamy piękną pogodę, która zachęca do wyjścia na zewnątrz. Apeluję jednak do Państwa o rozwagę: pozostańmy w domu, unikajmy skupisk ludzkich, również w takich miejscach, jak place zabaw czy siłownie na świeżym powietrzu. Strażnicy patrolują takie rejony, ale pamiętajmy, by nie narażać siebie i innych” – apeluje prezydent.

Interwencje Straży Miejskiej zapowiedział Marek Anioł, rzecznik krakowskiej straży gminnej. „W związku z informacjami o grupach osób na placach zabaw, siłowniach, przypominamy, aby ograniczyć wychodzenie z domu! Dyżurni SM czekają na zgłoszenia pod nr 986. Patrole będą interweniować i informować o obowiązujących zaleceniach! – zaznacza Marek Anioł.

„Funkcjonariusze otrzymują liczne zgłoszenia od mieszkańców zaniepokojonych obleganymi w mieście placami zabaw i siłowniami na świeżym powietrzu. Nie wolno zapominać, że wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową i łatwo można się nim zakazić, nie tylko poprzez wchłonięcie go wraz z powietrzem, ale także dotykając rękoma zainfekowanych powierzchni, a później – okolic twarzy” – informuje Urząd Miasta Krakowa.

W podkrakowskiej Skawinie place zabaw są od kilku dni zamknięte.

GS

Zobacz także