Koronawirus w Krakowie. Szyją maseczki i produkują przyłbice ochronne dla lekarzy i pielęgniarek

MARR

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Fundacja Inteligentna Małopolska oraz drużyna projektu FabLab Małopolska od tygodnia szyją maseczki oraz produkują przyłbice ochronne z poliwęglanu dla lekarzy i pielęgniarek. To kolejna inicjatywa mająca na celu wsparcie szpitali w Krakowie.

– Pracownicy MARR wraz z FabLab Małopolska wspierają małopolskie szpitale. Nasza akcja to odpowiedź na zapotrzebowanie placówek medycznych. Bawełniane maseczki trafią m.in.: na oddziały chemioterapii Szpitala Rydygiera oraz dla oddziału kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Przyłbice w pierwszej kolejności otrzymają publiczne jednostki medyczne. W miarę naszych możliwości będziemy starali się przekazać maseczki i przyłbice do jak największej ilości placówek medycznych – mówi Małgorzata Popławska, prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Do szpitali już we wtorek 24 marca 2020 zostanie dostarczonych 100 sztuk przyłbic i maseczek. Fundacja i MARR planują, aby jeszcze w tym tygodniu ponad 1000 przyłbic i maseczek trafiło do Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego, Wojskowego Szpitala Klinicznego, Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Centrum Medycznego Ujastek oraz Szpitala Specjalistycznego im. J .Dietla.

Osoby/firmy, które chciałyby wesprzeć finansowo takie działania proszone są o wpłatę na konto:
Fundacja Inteligentna Małopolska
90 1020 2892 0000 5902 0665 2400
z dopiskiem „Przyłbice i maseczki”.

GS

Koronawirus w Krakowie. To nie będzie ostatni tydzień ograniczeń, zakazów i trudności. Musimy wytrzymać. Mimo wszystko

Zobacz także