Koronawirus w Krakowie. Zakażenia w 5 szpitalach. Lecznice ograniczają przyjęcia pacjentów

Aż w pięciu krakowskich szpitalach potwierdzono zakażenia koronawirusem. To szpital im. J. Dietla, szpital ortopedyczno-rehabilitacyjny przy al. Modrzewiowej, szpital św. Rafała, szpital im. G. Narutowicza i szpital im. L. Rydygiera.

Jak już informowaliśmy, najpierw koronawirusa potwierdzono wśród pacjentów i pracowników szpitala Dietla. Potem okazało się, że zakażone są dwie pracownice Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego. COVID-19 wykryto także u pracownika Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza oraz szpitala św. Rafała, a także u pacjentki w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera. Lecznice czekają na wyniki badań kolejnych osób.

„Przypadki COVID-19 zdiagnozowano u pracowników co najmniej kilku krakowskich szpitali. W związku z tym placówki te ograniczyły częściowo przyjęcia pacjentów” – podaje Radio Kraków powołując się na Polską Agencję Prasową. Rozgłośnia informuje, że do końca tygodnia, z możliwością przedłużenia tego terminu, operacje zawiesił Małopolski Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny przy al. Modrzewiowej w Krakowie.

Szpital Dietla wstrzymał przyjęcia i rehabilitacje w budynku przy ul. Skarbowej. W szpitalu Rydygiera wstrzymano przyjęcia na oddział psychiatryczny, gdzie leżała zakażona pacjentka. W Szpitalu św. Rafała ograniczone zostały operacje pacjentów oddziałów ortopedycznego, chirurgicznego i neurochirurgicznego, ale oddziały te przyjmują chorych do zabiegów operacyjnych w trybie dyżurowym.

Szpital Narutowicza początkowo nie wstrzymał przyjęć, choć kilka osób skierowano na kwarantannę. W czwartek, 6 sierpnia szpital poinformował, że jednak nie przyjmuje pacjentek na Oddział Położnictwa i Ginekologii z Onkologią.

(red)

Kubek reklamowy z nadrukiem czy z grawerem? Podpowiadamy co wybrać

Najnowsze

Co w Krakowie